Kamsol poszerza portfolio produktów solnych o nowe tabletki solne CIECH do systemów uzdatniania wody przy użyciu elektrolizerów.

Kamsol poszerza portfolio produktów solnych o nowe tabletki solne CIECH do systemów uzdatniania wody przy użyciu elektrolizerów.

Firma Kamsol wprowadza do swojej oferty nowy rodzaj tabletek solnych CIECH przeznaczonych do systemów uzdatniania wody przy pomocy elektrolizerów. Rozwiązanie takie stosuje się m.in. w uzdatnianiu wody w publicznych basenach oraz firmach zajmujących się profesjonalnie uzdatnianiem wody. Ten produkt uzupełnienie oferty dla rosnącego rynku uzdatniania i zmiękczania wody w Polsce. To kolejny produkt z rosnącego portfolio solnego naszej oferty producenta Grupy CIECH, w których oprócz popularnej soli spożywczej znajdują się także sól paszowa, peklująca, granulat solny stosowany do zmywarek czy lizawki solne dla zwierząt hodowlanych.


Nowe tabletki solne umożliwiają dotarcie do nowej grupy klientów – głównie operatorów basenów, stosujących elektrolizery. To urządzenia wykorzystujące zjawisko elektrolizy w procesie oczyszczania wody z mikroorganizmów. Nowe tabletki pozbawione są antyzbrylacza, co czyni je bardziej przyjaznymi dla elektrolizerów. Dodatkową ich funkcją jest możliwość stosowania w procesie zmiękczania wody. 


Nowe tabletki solne przeznaczone są na rynek polski oraz posiadają pozwolenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zarówno tabletki do zmiękczania, jak i uzdatniania wody posiadają atest Polskiego Zakładu Higieny.