Jakie normy powinny spełniać tabletki solne?

Jakie normy powinny spełniać tabletki solne?

Twarda woda jest problemem w wielu miejscach w Polsce. Choć może być dobra do picia, gdyż jest bogata w składniki mineralne, to dla urządzeń domowych jest niekorzystna, skracając ich żywotność. Z tego powodu coraz częściej montuje się w domach i mieszkaniach stacje uzdatniania wody, które ją zmiękczają. Do ich prawidłowego funkcjonowania konieczne są tabletki solne. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów. Jakie normy powinny one spełniać?

Czystość tabletek solnych

Do prawidłowego funkcjonowania urządzeń, jakimi są stacje uzdatniania wody, konieczne jest stosowanie tabletek solnych, znanych także jako brykiet solny czy sól pastylkowana. To w dużej mierze od ich jakości zależy wydajność urządzeń tego typu oraz ich trwałość. Niezwykle ważne jest, by tabletki solne były przede wszystkim czyste. Co to oznacza? Nie powinny zawierać żadnych zanieczyszczeń mechanicznych. Ich występowanie sprawia, że stacja uzdatniania wody może ulec uszkodzeniu, dlatego należy wybierać takie tabletki solne, które spełniają najwyższe normy czystości.

Brak złogów solnych

Niskiej jakości tabletki solne nie rozpuszczają się równomiernie, rozbijając się na kryształy. Te z kolei zapychają złoże filtracyjne, czasem powodując powstanie tak zwanego mostu solnego, który uniemożliwia prawidłowe działanie stacji uzdatniania wody. W takiej sytuacji konieczne jest rozbicie mostu solnego, jednak w trakcie tej czynności zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia urządzenia. Niskiej jakości tabletki obniżają także wydajność stacji, która w konsekwencji nie działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Z tego powodu ważne jest, aby używać najlepszych tabletek solnych, które rozpuszczają się równomiernie, nie tworząc w urządzeniu złogów.

 Wysoka jakość produktu

Tabletki solne to produkt, który powinien być najwyższej jakości. Jakość tę można sprawdzić prostymi testami, nawet w warunkach domowych, obserwując rozpuszczanie się tabletki w wodzie. I choć można powiedzieć, że nie warto oszczędzać na tabletkach solnych, jest to nie do końca precyzyjne stwierdzenie. Wszak nie zawsze wysoka cena idzie w parze z jakością. A to właśnie jakość jest najistotniejsza. Wybierając tabletki solne, zaufajcie sprawdzonemu producentowi, którego produkty cieszą się renomą, a ich wysoka jakość jest ich znakiem rozpoznawczym.