10 korzyści ze zmiękczania wody

10 korzyści ze zmiękczania wody

Uciążliwe osady na wannie, z którymi nie radzi sobie nawet perfekcyjna pani domu? Kamień w czajniku, który zabiera przyjemność z picia herbaty? Każdy z nas spotkał się zapewne z tymi problemami. Ich przyczyną jest nic innego jak twarda woda. Zmaga się z nią większość Polaków i mimo, że woda wodociągowa jest na bieżąco badana i spełnia normy związane z bezpieczeństwem dla zdrowia, to jej twardość pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu coraz więcej firm i instytucji, ale też i osób prywatnych decyduje się na montaż zmiękczaczy wody.

Jakie niesie to ze sobą korzyści?

  1. Miękka woda chroni urządzenia i sprzęty domowe. Dzięki temu, że nie powoduje powstawania osadów, ich żywotność jest znacznie dłuższa.
  2. Dzięki miękkiej wodzie obniżają się koszty ogrzewania. Niemożliwe? A jednak! Zbierający się w instalacjach kamień kotłowy wpływa na obniżenie sprawności urządzeń grzewczych. Szacunkowy koszt eksploatacji urządzeń, które są zakamienione wynosi ok. 20% więcej niż w przypadku instalacji pozbawionych osadu.
  3. Rzadsze naprawy to kolejna zaleta używania miękkiej wody. Dotyczą one zarówno urządzeń gospodarstwa domowego, jak i instalacji.
  4. Używanie miękkiej wody pozwala ograniczyć używanie niekorzystnych dla zdrowia chemikaliów i detergentów, które są stosowane, aby pozbyć się kamienia.
  5. Miękka woda to także duże korzyści dla ubrań. Jest ona łagodna dla tkanin, pozwala zmniejszyć ilość detergentów, a płyny i proszki działają skuteczniej nawet w chłodnej wodzie.
  6. Piękne włosy to również wpływ miękkiej wody. Sprawia, że się one nie puszą i nie są przesuszone tak jak po umyciu w wodzie o dużej twardości.
  7. Miękka woda wpływa na nawilżenie skóry. Jako że jest ona pozbawiona jonów magnezu i wapnia, jest znacznie delikatniejsza i powinna być stosowana przez osoby, które borykają się z problemami skórnymi.
  8. Dzięki miękkiej wodzie posiłki i napoje są smaczniejsze, a w herbacie nie pojawia się nieestetyczny osad.
  9. Konieczność kupowania odkamieniaczy to już przeszłość. Dzięki miękkiej wodzie raz na zawsze można pozbyć się tego wydatku.
  10. Więcej czasu dla siebie, to ostatnia korzyść płynąca z posiadania miękkiej wody. Nie trzeba już go tracić na długotrwałe sprzątanie i próby pozbycia się kamienia. Teraz po prostu go nie ma.

Aby cieszyć się ze wszystkich zalet miękkiej wody należy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie oraz tabletki solne, które spowodują, że już nigdy nie będziemy borykać się z nieestetycznym kamieniem.